Archiwum dla daty: Czerwiec 2013Każdy z nas wracając po całym dniu pracy do domu pragnie poczuć się w nim komfortowo, przyjaźnie, odpocząć i ukoić swoje emocje związane z szybkim tempem naszego życia.
To jak urządzony jest DOM , bardzo wpływa na nasze samopoczucie i pomaga lub przeszkadza się nam zrelaksować.
Dlatego coraz częściej wybieramy jasne wnętrza takie które wpłyną na nas pogodnie bo sprawiają wrażenie przestrzennych i nawet w pochmurny dzień jest w nich optymistycznie.
Ten wpis chciałam poświęcić DOMOM – których wnętrza nie dość, że urządzone są w jasnych barwach to za pomocą dodatków przywołują na myśl wakacje….


Dlaczego cały rok nie czuć się zrelaksowanym ? i nie stworzyć wokół siebie ‘nadmorskiego klimatu’ kojarzonego z domkiem wakacyjnym.
Dodanie do wnętrza poza jasną kolorystyką – naturalnych materiałów (drzewa, kamienia), dodatków w kolorystyce marynistycznej, a nawet wstawienie kawałka wiosła czy deski surfingowej sprawi ,że i nasza psychika podąży torem relaksu, wypoczynku i będzie się nam mieszkało jeszcze milej. 
czytaj więcej ...


Norwegia - to kraj który wielu kojarzy się fiordami, ropą, białymi nocami....
Mnie ten kraj kojarzy się z nieziemskim designem, cudowną architekturą i obłędną nadmorską kolorystyką.


Norweska architektura kolorystyką nawiązuje do nadmorskiego klimatu. Króluje w niej biel...czerwień...niebieski.
Norwedzy wykorzystują  naturalne materiały jak drewno i kamień.


Ich domy są bardzo prostymi bryłami urozmaiconymi jedynie ogromnymi oknami ( bez podziałów, bez zasłon, firanek, żaluzji). Elewacje są drewniane, jednokolorowe ale często pojawia się jeden akcent kolorytyczny np inny intensywny ,jaskrawy kolor drzwi.
Ogrodzenia przydomowe to głównie ażurowe deskowania i kamień.


Architektura jest spójna i przez to efekt jest tak nieprawdopodobny.W tym wpisie wszystkie zdjęcia są autorstwa mojego męża - Jacka Kowala (dzięki ;-))
Zrobił je w Stavanger i okolicach. Myslę, że w jego obiektywie Norwegia wygląda niezwykle klimatycznie.
Zachęcam do komentowania zdjęć.

Czyż nie mielibyście ochoty na spacer ulicami tego miasteczka?


czytaj więcej ...
Jestem projektantką wnętrz, która po godzinach uwielbia wyszukiwać klimatyczne, godne uwagi i piękne rzeczy. Uwielbiam zatracać się w sieci, na pchlim targu, w klimatycznych sklepikach. Cieszą mnie rzeczy duże i zauważalne, ale też te malutkie, smaczki w postaci wzoru na gałce do mebli.