Ostatnio w trendach wnetrzarskich coraz częściej pojawia się KOLOR.
Często są to bardzo kolorowe, barwne dodatki.
Ich nagromadzenie w dużej ilości dominuje wnętrze i sprawia, że stają się niezwykłe, optymistyczne, bajkowe, trochę dziecinne.  Ten trend okresliłabym mianem "happy home"
Sprawiają, że człowiek czuję się w nich optymistą ;-) Nie są staromodnymi męczącymi wnetrzami gdzie inwestor starał się zrobić efekt wybierając intensywny kolor farby np dyniowy albo groszkowy. Licząc na efekt zanim wstawi do wnętrza dodatki.
To właśnie tworzenie klimatu wnętrza - dodatkami, ale niezwykle kolorowymi.
Najczęściej tłem dla nich są białe, pastelowe ściany. Potem dobór dywanów, lamp, świeczników a nawet kubków robi furorę.
Bo o szczegóły tu właśnie chodzi. Mała rzecz w pomieszczeniu jaką jest np poduszka, dzbanek, miseczka a nawet pojemnik na ołówki potrafi byc niezwykle piękna i dopracowana sama w sobie.
Liderem wsrod takich dodatkow jest duńska marka Rice. Zresztą sami zobaczcie co mam na myśli....

 
Dodaj komentarz
Jestem projektantką wnętrz, która po godzinach uwielbia wyszukiwać klimatyczne, godne uwagi i piękne rzeczy. Uwielbiam zatracać się w sieci, na pchlim targu, w klimatycznych sklepikach. Cieszą mnie rzeczy duże i zauważalne, ale też te malutkie, smaczki w postaci wzoru na gałce do mebli.